Porównywarka ubezpieczeń rankomat.pl

rankomatRankomat.pl to jedna z nielicznych porównywarek ubezpieczeń komunikacyjnych z prawdziwego zdarzenia. Firma ta oprócz serwisu internetowego, który umożliwia porównanie ubezpieczeń i zakup online, posiada też dość spore call center, z kilkudziesięcioma agentami ubezpieczeń, którzy gotowi są pomóc nam w zakupie odpowiedniego ubezpieczenia komunikacyjnego.

odwiedź serwis rankomat.pl

Sam proces obliczania ubezpieczenia w rankomat.pl nie należy do najkrótszych, musimy przejść przez długi pięciostronicowy formularz. Wynika to oczywiście z potrzeby zebrania wszystkich danych jakich wymagają różne towarzystwa ubezpieczeniowe (po prostu: więcej pytań = dłuższy formularz = więcej towarzystw w porównaniu). Efekt porównania jest zadowalający: dostajemy oferty 17 towarzystw ubezpieczeniowych, informacje o zakresie ubezpieczenia i szczegółowe porównanie ofert.

Polisy w wybranych towarzystwach możemy kupić zupełnie online płacąc kartą. Część towarzystw, zwłaszcza direct'owych wymaga przejścia na ich stronę aby dokonać transakcji, na szczęście większość danych jest przenoszona z rankomat.pl i nie musimy ich uzupełniać.

Rankomat.pl – reklama w TV

Rankomat stał się ostatnio sławny również dzięki aktywnej kampanii reklamowej w telewizji. Trzeba przyznać, że spoty rankomatu są dość oryginalne: jeden z dość nietypowym osobnikiem, drugi z super Panią:

Oczywiście od razu pojawiło się mnóstwo głosów krytykujących rankomat za reklamę z Panem Zdziśkiem. My jednak uważamy, że reklama ta jest jak najbardziej ok, a jej główny cel: zainteresowanie Klienta usługą (w przypadku wielu z nas przede wszystkim uświadomienie, że coś takiego jak porównywarka ubezpieczeń istnieje i działa) został osiągnięty. Patrząc w trendy Googla widać, że rankomat wzbudził zainteresowanie:

rankomat trendy2013

A tu można sobie popatrzeć na żywo jak to wygląda: http://www.google.com/trends/explore#q=rankomatPrzejdźmy do meritum: jak działa rankomat i jak porównać w nim ubezpieczenia?

Kalkulacja składki w rankomat.pl

Przejdziemy po kolei wszystkie strony formularza i zobaczymy co na nich słychać. Jeśli macie jakieś uwagi lub inne doświadczenia z rankomatowym formularzem, zaprawszamy do komentowania!

Pierwsza strona formularza to podstawowe dane dotyczące naszego auta:

rankomat-pierwsza-strona-formularza

I dwie bardzo istotne informacje: data startu ubezpieczenia oraz wysokość zniżek z poprzedniej polisy. W przypadku bliskiego startu ubezpieczenia dostaniemy dodatkowy monit:

rankomat-pierwsza-strona-formularza-bliski-start-ubezpieczenia

Druga strona formularza na rankomat.pl to dalszy ciąg zbierania informacji o samochodzie. Zaczynają się tutaj pytania bardziej szczegółowe, jak np. ustalenie wersji pojazdu wg różnych baz marek/modeli aut:

rankomat-druga-strona-formularza

Rozróżnienie takie (bazy Infoekspert/Eurotax) jest niespotykane w innych porównywarkach – jednak konieczne by ustalić szczegółową wysokość składki dla większej ilości towarzystw ubezpieczeniowych.

Jeśli nie posiadasz jeszcze takiego auta, a chciałbyś po prostu poznać oferty ubezpieczeń, w tym miejscu możesz zaznaczyć takie pole:

rankomat-druga-strona-formularza-nie-mam-auta

Po zaznaczeniu część mniej istotnych danych wypełni się automatycznie na podstawie części udzielonych przez Ciebie odpowiedzi.

Trzecia strona formularza to informacje o właścicielach samochodu i kierowcach, którzy będą go używać:

rankomat-trzecia-strona-formularza

Jeśli zgłaszasz do ubezpieczenia innego (dodatkowego) kierowcę, młodszego niż 29 lat lub posiadającego prawo jazdy krócej niż 3 lata wyświetlą Ci się dodatkowe pola do wypełnienia:

rankomat-trzecia-strona-formularza-mlody-kierowca

Czwarta strona formularza to informacje o Twoim dotychczasowym przebiegu ubezpieczenia. Istotny punkt to pole z odpowiedzią na pytanie „Czy poprzednia polisa została już wypowiedziana":

rankomat-czwarta-strona-formularza

Pola „Ile szkód spowodowałaś/eś w ciągu ostatnich 6 lat?" oraz „Ile lat ubezpieczenia OC bez zgłoszonej szkody miałeś/łaś w ciągu ostatnich 10 lat?" wyglądają podobnie, nieprawdaż? :)

W ramach śledztwa dotyczącego porównywarek dzwonimy do rankomatu spytać się dlaczego 2 razy wymagają podobnej informacji.

Odpowiedź: różne towarzystwa wymagają w swoich taryfach odpowiedzi na te 2 takie same, a jednak odmienne pytania... Ok, chcemy porównać wszystkich? Musimy odpowiedzieć na wszystkie pytania:)

Ostatnia, piąta strona formularza to pytania dodatkowe do ubezpieczenia AC. Pytania o tuning, immobilizer i GPS. O ile mogę zrozumieć pytanie o autoalarm i blokadę skrzyni czy immoblizer, o tyle zupełnie nie wiem czemu ubezpieczyciele pytają o tuning?

rankomat-piata-strona-formularza

Po kliknięciu w guzik Następny krok naszym oczom ukazują się wyniki.

Jest dobrze!

Ceny od 590 zł (za samo gołe OC) do 4560 za pełen pakiet OC/AC/ASS/NNW.

Ktoś ma jeszcze wątpliwości czy należy porównywać ubezpieczenia i ich ceny?

rankomat-porownanie-1rankomat-porownanie-2

 

Zajrzyjmy sobie do szczegółów poszczególnych ofert:

szczegoly-oferty-allianzszczegoly-oferty-proamaszczegoly-oferty-generali

Tu widzimy wszystko jak na dłoni: zakres ubezpieczenia, co wchodzi w skład poszczególnych polis, jakie są kwoty świadczeń i oczywiście ile zapłacimy.

Zobaczmy jeszcze jak wygląda szczegółowe porównanie wybranych ofert, wybieramy 4 (więcej nie można, szerokość ekranu chyba nie pozwoli na więcej) i patrzymy:

porownanie-szczegolowe

Faktycznie najdroższe wybrane ubezpieczenie ma najwięcej zielonych czeków. I już wiadomo czemu jest takie drogie...

Wracamy do ekranu porównania. Kupujemy na próbę:) Po kliknięciu w guzik Kup online przechodzimy do formularza z naszymi szczegółowymi danymi. Dane, które podaliśmy wcześniej są już wypełnione:

zakup-ubezpieczenia1

Kolejna strona to dodatkowe szczegóły naszego pojazdu (nr rejestracyjny, VIN, dane poprzedniej polisy) na formularzu z logo multiagencji insu Sp. z o.o. należącej do rankomatu:

zakup-ubezpieczenia2

 

Podsumowanie

Podsumowanie? Krótkie: rankomat.pl, jako jedyna porównywarka ubezpieczeń oferuje nam możliwość faktycznego zakupu polisy w 15 minut. W zasadzie nie tylko zakupu ale też kompleksowego porównania całego rynku. Ok, nie ma tu PZU – ale jeśli masz wątpliwości, to wyjaśniamy: PZU na pewno będzie miało najdroższe ubezpieczenie do zaoferowania, no albo prawie najdroższe.

Plusy:

  • Kompleksowa oferta ubezpieczeń – 17 firm w porównaniu,
  • Wsparcie call center i fachowych agentów, którzy naprawdę podpowiadają co lepsze... Kontakt telefoniczny możliwy od 10-22, a w soboty 10-18,
  • Możliwość zakupu polisy online, od razu w serwisie lub po przejściu na stronę towarzystwa,
  • Sporo dodatkowych informacji w serwisie – jeśli szukasz dobrej oferty, warto skorzystać.

Minusy:

  • Długi formularz – wymagany aby porównać tyle ofert,
  • Wygląd formularza – odbiegający nie co od współczesnych standardów internetowych...

Komentarze   

 
0 #16 edward 2016-03-18 10:19
Wyłudzają dane zamiast rzetelnie informować.
Cytować
 
 
-1 #15 kolega autora 2014-07-23 13:23
Cytuję Judasz:
Cytuję Tomasz:
Rankomat.pl jest w tym momencie najlepszą porównywarką OC na rynku. Mają najwięcej towarzystw i w miarę jasny i szybki formularz do wypełnienia

Płaca Ci za to?

TAK!
Cytować
 
 
-1 #14 Judasz 2014-07-17 19:46
Cytuję Tomasz:
Rankomat.pl jest w tym momencie najlepszą porównywarką OC na rynku. Mają najwięcej towarzystw i w miarę jasny i szybki formularz do wypełnienia

Płaca Ci za to?
Cytować
 
 
-1 #13 Tomasz 2014-05-15 09:04
Rankomat.pl jest w tym momencie najlepszą porównywarką OC na rynku. Mają najwięcej towarzystw i w miarę jasny i szybki formularz do wypełnienia
Cytować
 
 
-2 #12 porownywarki-ubezpie 2013-10-21 08:37
Cytuję Daniel:
Nie mozna normalnie wypelnic formularza do konca bo zawsze w ktoryms punkcie czegos brakuje i zawsze trzeba dzwonic

Jeśli czegoś brakuje (rozumiemy, że chodzi o dane?) to nawet jeśli zadzwonimy - i tak będziemy musieli je podać tyle, że przez telefon. Dokładnie to samo będzie miało miejsce u agenta ubezpieczeń - taryfy ubezpieczycieli są wszędzie takie same, dane niezbędne do obliczenia polisy również... Przed przystąpieniem do kalkulacji trzeba po prostu przygotować sobie dowód rejestracyjny, prawo jazdy, poprzednią polisę. i tyle.

Cytuję Daniel:
robia to specjalnie na patencie aby tylko dzwonic do nich i w ten sposob lapia polaczkow -pustaczkow , jednym slowem dno i bagno

Dziwne sformułowanie:) Ale spokojnie - nikt nikogo nie łapie i do niczego nie zmusza. Idea porównywarki ubezpieczeń jest prosta: masz taniej, szybciej, bez wychodzenia z domu i przez internet. Nie chcesz? Jedź do agenta, przepłać i strać czas :)
Cytować
 
 
0 #11 Daniel 2013-10-18 16:52
lipa ,lipa i jeszcze raz lipa. Nie mozna normalnie wypelnic formularza do konca bo zawsze w ktoryms punkcie czegos brakuje i zawsze trzeba dzwonic , robia to specjalnie na patencie aby tylko dzwonic do nich i w ten sposob lapia polaczkow -pustaczkow , jednym slowem dno i bagno
Cytować
 
 
0 #10 znafffca 2013-10-07 09:14
Cytuję Stefan:
lepiej wypada Cuk Ubezpieczenia, wyliczyło mi tam 2 stówy taniej niż na rankomacie.

tylko, że w CUK to cena ORIENTACYJNA - zwróć uwagę na drobny druczek na dole ;-), aby kupić musisz się udać do placówki, gdzie obliczą Ci Twoją składkę raz jeszcze, zadając nieco więcej pytań. i wtedy może wyjść nieco inna cena.

a w rankomat.pl możesz kupić online. cena nie będzie inna - jest dokładnie taka.
Cytować
 
 
0 #9 Stefan 2013-10-06 14:21
Oni nie mają najwięcej towarzystw w porównywarce, raptem wyświetla się 6-8 firm, tylko powtarzane są niektóre firmy w kilku różnych wariantach, pod względem ilości i dokładności lepiej wypada Cuk Ubezpieczenia, wyliczyło mi tam 2 stówy taniej niż na rankomacie.
Cytować
 
 
+2 #8 spec 2013-08-29 06:37
Cytuję Michał:
Rozumiem, że wynika to z ilości ofert w porównywarce, ale powiedzmy sobie szczerze - większości tych firm i tak nie znam. Wolę pod tym względem Inseco.

No ale umówmy się: albo porównujemy ubezpieczenia albo po prostu poznajmy cenę jednego/dwóch towarzystw.

Z ciekawości przed chwilką zrobiłem porównanie dla mojego Forda Mondeo właśnie na Inseco. Dostałem oferty 2 (słownie: dwóch) firm: Generali i Benefii. To trochę za mało, bo analogiczne działanie w rankomat.pl daje mi ofertę 16 (słownie: szesnastu) towarzystw. A Generali i Benefia w porównaniu wcale nie są najtańsze.

Michał, nie rozumiem więc czemu wolisz inseco jako porównywarkę ubezpieczeń? Wolisz płacić więcej i wiedzieć mniej (w sensie poznać mniej ofert)? Przecież to zaprzeczenie idei porównywarki jako takiej...
Cytować
 
 
0 #7 Michał 2013-08-28 16:45
Wygląd faktycznie nie zachęca. I ta długość formularza :/ Rozumiem, że wynika to z ilości ofert w porównywarce, ale powiedzmy sobie szczerze - większości tych firm i tak nie znam. Wolę pod tym względem Inseco.
Cytować
 
 
+1 #6 nawakacjach 2013-07-18 09:40
Cytuję Zbig:
Pół godziny??? Hahaha, mój 12 letni syn zrobił to w 10 minut


dobre :lol:
Cytować
 
 
+2 #5 Zbig 2013-07-15 16:12
Cytuję Marian:
Najgłupsza porównywarka OC- Więcej woła danych niż ubezpieczyciel. Spędziłem przy wpisywaniu danych pół godziny i wreszcie skasowałem to badziewie!

Pół godziny??? Hahaha, mój 12 letni syn zrobił to w 10 minut, dane spisał z dowodu rejestracyjnego i ze starej polisy. Jak nie ogarniasz komputera to poproś jakieś dziecko.
Cytować
 
 
+1 #4 buha 2013-06-25 13:23
Cytuję Marian:
Najgłupsza porównywarka OC- Więcej woła danych niż ubezpieczyciel. Spędziłem przy wpisywaniu danych pół godziny i wreszcie skasowałem to badziewie!

"woła więcej danych" bo liczy dla 17 towarzystw, a każde z nich ma inną taryfę i inny zestaw pytań. chcesz mieć rzetelne porównanie - po prostu poświęć chwilę i tyle.
Cytować
 
 
0 #3 Marian 2013-06-25 11:20
Najgłupsza porównywarka OC- Więcej woła danych niż ubezpieczyciel. Spędziłem przy wpisywaniu danych pół godziny i wreszcie skasowałem to badziewie!
Cytować
 
 
+2 #2 Mordziasty 2013-05-16 08:37
no może i tak ale musialem zadzwonic bo cos sie po drodze nie chcialo policzyc i dobiero przez telefon pani dlala rade :-* :-* :-*
Cytować
 
 
-1 #1 Tomek 2013-04-20 16:46
Oni mają chyba najwięcej towarzystw w tej porównywarce
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona (jak praktycznie każda) używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Aby zamknąć ten komunikat i zaakceptować cookies kliknij w guzik obok.

Cookies!